veikla

Kaip siekiame savo tikslų?

Augalinės mitybos prieinamumo didinimas – kertinė „Gyvi gali“ veiklos ašis. Šį procesą matome kompleksiškai ir pokyčių siekiame savo veiklą vykdydami trimis pagrindinėmis kryptimis: edukuodami visuomenę, bendradarbiaudami su verslais bei skatindami pokyčius instituciniame lygmenyje. Tarpusavyje glaudžiai susijusios ir viena kitą papildančios veiklos kryptys leidžia mums dirbti efektyviau. Daugiau apie mūsų pokyčių teoriją (angl. Theory of Change) skaitykite organizacijos Strateginiame plane.

Visuomenės edukavimas

Augalinės mitybos idėja Lietuvoje dar labai jauna: nėra susiformavusio vieningo judėjimo ar visuotinių mitybos pokyčių siekiančių organizacijų. Dėl šios priežasties šalyje trūksta patikimos informacijos apie augalinės mitybos naudas bei principus, tebėra gajūs įvairūs mitai. Suprantame, jog norėdami įgyvendinti augalinės mitybos prieinamumą pirmiausia turime suformuoti ir įtvirtinti palankų visuomenės požiūrį. Tai padaryti galime edukuodami – žinios apie gyvūnams, klimatui bei sveikatai palankesnį maistą skatina imtis asmeninių mitybos pokyčių bei atviriau priimti rinkos naujoves.

Darbas su verslais

Verslai – pagrindinis žaidėjas augalinės mitybos prieinamumo didinime. Savo rankose jie turi ne tik didelius resursus sklaidai vykdyti, bet ir galią formuoti vartotojų poreikius. Kuo daugiau rinkoje augalinių produktų / patiekalų, tuo labiau menksta socialinis spaudimas valgyti gyvūninį maistą – veganiška mityba normalizuojama. Dėl šių priežasčių nuolat ieškome galimybių bendradarbiauti su verslais: kurti bendrus augalinį maistą populiarinančius projektus, ieškoti būdų pasiekti tikslinę auditoriją ir pan. Šiuo metu, esame vienintelė organizacija Lietuvoje, aktyviai konsultuojanti įmones augaliniais klausimais bei skatinanti įsitraukti į veganiškos mitybos populiarinimą.

Instituciniai pokyčiai

Valstybė stipriai subsidijuoja gyvūnų augintojus sukurdama nepalankias sąlygas tiek esamiems, tiek veiklą pradėti norintiems augalinio maisto gamintojams bei tiekėjams. Tuo tarpu valstybinių įstaigų (mokyklų, darželių, ligoninių, kariuomenės ir kt.) maitinimo pagrindą sudaro beveik išskirtinai gyvūniniai patiekalai. Tokios aplinkybės tampa didele kliūtimi visuomenei sklandžiai pereiti prie augalinės mitybos. Todėl siekiame, kad augalinio maisto verslai turėtų palankias plėtros galimybes ir palaikymą veiklai iš valstybės institucijų, o valstybinių institucijų lankytojai galėtų rinktis sveiką, kokybišką, įvairų augalinį maistą.

Kita projektinė veikla

Be pagrindinių savo vykdomų veiklų, džiaugiamės galėdami įgyvendinti valstybės arba Europos Sąjungos remiamas projektines veiklas. Jų pagalba keliame savo darbuotojų kompetenciją, įgyvendiname veiklas, susijusias su anksčiau minėtomis organizacijos veiklos kryptimis, apmokame būtiniausius administracinius ar veiklos įgyvendinimo kaštus. Daugiau apie įgyvendinamus projektus galite skaityti ČIA.

Success message!
Warning message!
Error message!