Startuoja nemokama augalinės mitybos programa

2021-12-02

Per pasaulį vilnijantis veganiškas sausio mėnuo („Veganuary“) neaplenkia ir Lietuvos – naujai startuojantis projektas NORI GALI kviečia registruotis 22 dienoms augalinių atradimų. Interaktyvi programa leis dalyviams ne tik išbandyti skaniausius augalinius receptus, bet ir kvies prisijungti į dalyvių bendruomenę. Programa sukurta nevyriausybinės organizacijos „Gyvi gali“ ir dalyviams nieko nekainuoja.

Kiekvienas dalyvis prisideda prie reikšmingų pokyčių

Organizacijos „ProVeg International“ skaičiavimais, 22 dienos augalinės mitybos gali padėti išsaugoti 2-jų gyvūnų gyvybes, sutaupyti apie 44 kg CO2 dujų, 27 tūkstančius litrų vandens ir išsaugoti apie 56 kvadratinius metrus žemės. Mitybos pokyčiai gali ženkliai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir resursų išsaugojimo, nes gyvulininkystė yra viena taršiausių industrijų, o užauginti gyvūnams reikalingas ne tik didelis kiekis vandens, bet ir žemės plotas, kuriame gyvūnams auginamas maistas.

„Žmonės pasirenka mažinti ar visai atsisakyti gyvūninės kilmės produktų dėl įvairiausių priežasčių. Kad ir kokios priežastys bebūtų, jie prisideda prie reikšmingo pokyčio ne tik savo sveikatai, bet ir gyvūnų gerovei bei planetai. Nebūtina atsisakyti visko iškart, galime pradėti nuo mažų žingsnių ir stengtis įtraukti vis daugiau augalinių produktų į savo valgiaraštį“ – teigia projekto vadovė Meda Šermukšnė.

Programa skatina atrasti, o ne atsisakyti

Projekto vadovė teigia, kad projektas skatina išplėsti savo vartojamų produktų diapazoną ir atrasti įvairiausių naujų skonių: „Nesibaiminkite galvodami apie tai, ko reikės atsisakyti. Padėsime tiek daug visko atrasti, kad nebus kada pajausti Jūsų mėgstamų produktų trūkumo.“

Pasak projekto organizatorių, programoje dalyviai gauna ne tik kasdienį atrinktų receptų paketą, bet ir vertingus patarimus bei galimybę prisijungti prie dalyvių bendruomenės, kur drauge su bendraminčiais galima keliauti augalinės mitybos pažinimo keliu.

Augalinis maistas populiarėja

Pastaruosius kelerius metus pasaulyje pastebimas stiprus augalinių produktų paklausos augimas, ypač sustiprėjęs pandemijos metu. Maisto rinkos tyrimų specialistai Innova Market Insights 2022-ųjų metų populiariausias tendencijas įvardijo tvarius ir augalinės sudėties produktus. Lietuvos parduotuvėse lentynos taip pat gausiai pildosi augaliniais produktais: kepsneliais, pieno alternatyvomis, užtepėlėmis, sriubomis ir kita produkcija.

Projekto NORI GALI organizatoriai sausio mėnesį planuoja sulaukti ne mažiau kaip 2000 dalyvių. Tikimasi, kad metų eigoje susidomėjusių šia programa išaugs ir iki 8000 tūkstančių.

Success message!
Warning message!
Error message!