Augališkiausių miestų 10-tukas pagal Happy Cow

2024-02-09

Metų pradžioje tarptautinė platforma „Happy Cow“ paskelbė 10 augališkiausių miestų, išsiskiriančių ne tik vegan kavinių gausa, bet ir augaliniais verslais, veganiškos bendruomenės aktyvumu bei kitais kriterijais. Su nekantrumu norėtume šį dešimtuką pristatyti ir jums. 

1. Londonas

Londonas, užima aukščiausią vietą pasaulinėje augalinių pasirinkimų arenoje. Šiuo metu Londono centre yra 161 visiškai vegan restoranas, daugiau nei 350 įstaigų (įskaitant, bet neapsiribojant restoranais) bei 1,997 įrašai „Happy Cow“ (pažymėtos vegan draugiškos vietos). Čia gausu augalinio šurmulio tiek reklamų stenduose, tiek vegan renginiuose ar mugėse.

2. Berlynas

Berlynas – antras draugiškiausias augaliniais pasirinkimais. Šiuo metu miesto centre galima rasti net 124 veganiškus restoranus. Kebabai, sušiai, Korėjos bei Vietnamo skoniai ar net jų patiekalų fine dining vakarienės pasirinkimai susuka galvas.

3. Barselona

Barselona tenka trečioji vieta ir tai kol kas sparčiausiai augantis miestas žiūrint per augalinę prizmę. Lyginant su 2022-aisiais, vegan draugiškų verslų augimas šoko į viršų net 173 %. Šiuo metu Katalonijos sostinėje galite rasti net 58 visiškai augalinius restoranus. 

4. Amsterdamas

Amsterdamas  išlaiko stabilų augimą ir tvirtą ketvirtąją poziciją. Šiuo metu miesto centre galite rasti net 67 veganiškus restoranus bei 107 įstaigas. Jei galėtume teleportuotis į vieną iš jų – tai neabejotinai būtų „Have A Roll“ kepykla.

5. Hamburgas

Hamburgas, pirmą kartą debiutuojantis augalinių miestų 10-tuke, lyginant su praeitais metais gali džiaugtis net 55 % augimu. Pastebimas didėjantis susidomėjimas bei pasirinkimas ne tik augalinio maisto sektoriuje, bet ir vegan versluose. Čia rasite net kirpyklą, kurioje naudojamos tik vegan priemonės.

6. Portlandas

Portlandas – tai vienas pagrindinių augalinių centrų Amerikoje, turintis net 53 visiškai veganiškus restoranus, 102 įstaigas bei 574 vegan draugiškus pasirinkimus „Happy Cow“. Čia atrasite įdomių sezoninių restoranų ir net vegan karaoke barą bei augalinių sūrių parduotuvę.

7. Los Andželas

Los Andželas  išlaiko stiprią septintą poziciją, nepaisant pastaraisiais metais įvykusio augalinių verslų sumažėjimo -27 %. Miestas siūlo 61 vegan restoranus ir net turi vegan vyno barą, taip pat kelias vietas, kur vyksta reguliarūs augaliniai festivaliai bei mugės. 

8. Paryžius

Paryžius – miestas kasmet siūlantis vis daugiau augalinių pasirinkimų, neapsiribojant vien restoranais. Čia gausu augalinių zero waste parduotuvių, kurios aktualios ne vien vietiniams žmonėms, bet ir turistams.

9. Bankokas

Sakoma: jei neragavote thai maisto „šypsenų šalies“ sostinėje Bankoke, tai negalite sakyti jog ragavote visai. Ten matomas spartus augimas: net 12 % vegan versluose bei 17 % vegan draugiškų opcijų pasirinkime.

10. Lisabona

Lisabona – dar vienas debiutas „Happy Cow“ 10-tuke. Miestas, stebinantis augalinio maisto pasiūla su net 37 veganiškais restoranais. Augantis susidomėjimas ir augalinių pasirinkimų pasiūla stiprina Lisaboną kaip optimalią vietą keliaujant.

 

Visų išvardytų miestų bendras bruožas tai stipri parama ir gilesnis vegan judėjimo supratimas. Organizacijoje Gyvi Gali uoliai dirbame, kad šios idėjos prigytų ir Lietuvoje. Tiesa, nors į Happy Cow 10-tuką mūsų šalies miestai dar nepretenduoja, augalinių patiekalų pasirinkimo kavinėse jau nemažai. Jas rasite mūsų kampanijos ČIA GALI svetainėje. Skanių atradimų!

 

Tekstą rengė Roberta Jasmontaitė

Šaltiniai:

https://www.happycow.net/vegtopics/travel/top-vegan-friendly-cities

 

Success message!
Warning message!
Error message!