Nevyriausybinė organizacija „Gyvi gali“: kiekvienas mūsų gali išgelbėti gyvybę

2021-11-03

Kai žemės išnaudojimo padariniai tampa matomi plika akimi, o paneigti klimato pokyčius net ir didžiausiems skeptikams darosi vis sudėtingiau, vis daugiau žmonių sąmoningai nusprendžia keisti savo gyvenimo būdą, formuodami naujus mitybos įpročius, empatiškai žvelgdami į kitas gyvybės formas bei mažindami vartotojiškumą – galimybė būti gyvam leidžia priimti racionalius sprendimus ir kurti pokytį, labai svarbų būsimų kartų ateičiai. Deja, net ir šiandien ne visi savo gyvenimą gali nugyventi oriai ir palikti jį sulaukę natūralios biologinės baigties – būtent apie tai ir kalba naujai įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Gyvi gali“ steigėjai, kasdien ieškantys būdų, kaip padėti kuo didesniam gyvūnų kiekiui.

Ilgametę patirtį turintys aktyvistai ir įvairių sričių specialistai susibūrė vedini bendro tikslo – padėti gyvūnams. „Žinome, kokie reikšmingi gali būti net ir nedideli pokyčiai, jeigu jų imasi didelė žmonių grupė. Ne visi net pagalvoja, kokią svarbią įtaką jie daro pakeisdami savo įsišaknijusius įpročius. Norime palaikyti ir pasidžiaugti kiekvienu, kuris pasiryš atrasti augalinės mitybos teikiamus privalumus“, – teigia organizacijos vadovė Meda Šermukšnė.

Organizacijos filosofija remiasi lygybės principu – gyvūnai yra laikomi nuo žmogaus nepriklausomais individais, turinčiais savo individualias asmenybes, poreikius, interesus, siekį išvengti fizinio ar psichologinio skausmo. Visi jie egzistuoja patys savaime ir nėra produktas ar priemonė, skirta tenkinti žmonių poreikius ar interesus. Ir nors šiandien daugybė gyvūnų kenčia įvairiose srityse, pavyzdžiui, laboratorijose, cirke, drabužių pramonėje, zoologijos soduose ar medžioklėje, tačiau absoliuti jų dauguma kasmet yra suvartojami maistui. Todėl vienas „Gyvi gali“ tikslų – populiarinti augalinę mitybą kaip draugišką gyvūnams alternatyvą ir padaryti ją kuo prieinamesne ir suprantamesne kiekvienam savo įpročius keisti norinčiam žmogui.

„Labai dažnai išgirdę apie gyvūninės kilmės produktų nevartojančio žmogaus mitybą pradedame galvoti, ko reikės atsisakyti: mėsos, pieno, kiaušinių, savo mėgstamo pyrago ar rytinio sumuštinio“, – sako M. Šermukšnė. – Tačiau yra kita šio pasirinkimo pusė: visiškai pakeitę savo kasdienius mitybos įpročius ar į savo racioną įterpę bent kelis augalinius patiekalus, žmonės atranda daug daugiau produktų – kruopų, daržovių, vaisių – ar jų derinių. Noriu pakviesti visus pamatyti, koks didelis ir įdomus gali būti augalinės mitybos pasaulis“.

Siekdami visiškos gyvūnų laisvės ir apsaugos, „Gyvi gali“ skatina atidžiau vertinti ir tai, ką dėvime ar kaip pramogaujame – ne tik dėl gyvūnų, bet ir savo pačių sveikatos. „Norime paraginti, jeigu tik yra galimybė, rinktis negyvūninės kilmės drabužius, avalynę, aksesuarus ir kitus produktus, alternatyvias pramogas, sportą bei kitas veiklas. Tikime, kad netolimoje ateityje gyvūnų apsauga nuo išnaudojimo bus įtvirtinta teisiniu lygiu“, – neabejoja jie.

Success message!
Warning message!
Error message!